22 Mart 2016

Mersin Oryantiring Tarih Safarisi Ligi Başladi.

Mersin Oryantiring Tarih Safarisi Ligi Başladi.

Türkiye Oryantiring Federasyonu, Mersin Valiliği, Mersin Üniversitesi, Mersin Büyükşehir Belediyesi, ve TRT işbirliğiyle imzalanan, Mersin Oryantiring Tarih Safarisi Ligi projesinin ilk yarışı üniversitemiz Çiftikköy kampüsünde gerçekleştirildi.

20 Mart Pazar günü gerçekleştirilen yarışa Mersin’in çeşitli okullarından ve kulüplerinden 258 sporcu katıldı. Yaş gruplarına göre yarışan kadın ve erkek sporcular, kendilerine verilen yarışma bölgesi haritasında belirtilmiş hedeflere, sırasıyla ve en kısa sürede ulaşmaya çalıştı.

Yarışının sonunda, üniversitemizdeki  amfi tiyatroda düzenlenen ödül töreninde bir konuşma yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı “Türkiye’de ilk kez Mersin’de hayata geçirilen Mersin Oryantiring Tarih Safarisi Ligi, büyük ve önemli bir organizasyon. Her yaş grubundan yarışmacının katıldığı bu sporla, çocuklar ve gençler hızlı düşünmeyi, hızlı hareket etmeyi ve haritayı üç boyutlu düşünmeyi deneyimledirler” dedi. Prof. Dr. Yağcı üniversitemizin, Mersin Oryantiring Tarih Safarisi Ligi projesinin bir parçası olmasından duyduğu mutluluğu ifade ederek sporculara, ligin diğer yarışlarında başarılar diledi.

Ödül takdimi, down sendromlu çocuklara, kendileri için özel olarak hazırlanan madalya ve katılım belgelerinin verilmesiyle başladı.

Sporcular, Mersin Oryantiring Tarih Safarisi Ligi projesinin yarışma takvimine göre; 3 Nisan Pazar günü Kanlıdivane’de, 17 Nisan Pazar günü Tarsus’ta, 15 Mayıs Pazar günü Ayaş’ta, 12 Haziran Pazar günü Uzuncaburç’ta yarışacak. Ligin son yarışı Soli-Pompeiopolis’te yapılacak. Son puan durumlarına göre kazanan yarışmacılar ferdi olarak madalya, takım olarak kupa almaya hak kazanacak.

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yandex.Metrica