Bursa Oryantiring Platformu,

Mersin Oryantiring Tarih Safarisi Ligi Projesi

Mersin Oryantiring Tarih Safarisi Ligi Projesi
  • 13.12.2015
  • 1.826 kez okundu

Mersin Oryantiring Tarih Safarisi Ligi projesi için Türkiye Oryantiring Federasyonu ve kent paydaşlarının ortaklığıyla ilk adım atıldı.

3 Aralık 2015 tarihinde üniversitemiz senato odasında “Mersin Oryantiring Tarih Safarisi Ligi Strateji Belirleme Toplantısı” gerçekleştirildi. Toplantıya Mersin Vali Yardımcısı Ogün Bahadır, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı, Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Aşkın Günay, üniversitemiz Sürekli Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ali Havare, Dış İlişkiler Şube Müdürlüğü Koordinatörü Prof. Dr. Hakan Öztürk, Koordinatör Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Nida Naycı ve Erasmus Koordinatörü Okt. Banu Es Yılmaz, Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Mehmet Ali Mazmancı, Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Tekin Çolakoğlu, Türkiye Oryantiring Federasyonu İl Temsilcileri Koordinasyon Kurulu Başkanı Metin Antepüzümü, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürü Vedat Yüksel, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Tarakçı, Mersin İl Milli Eğitim Şube Müdürü Serbülent Selvi, Mersin Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü Şube Müdürleri Meral Aktürk ve Güzide Karamık, Mersin Müze Müdürü Songül Ceylan, Mersin Oryantiring İl Temsilcisi Feryal Muştu katıldı.

Dış İlişkiler Şube Müdürlüğü personeli ve Proje Koordinatörü Soner Yurtdaş’ın proje uygulama süreci ve ayrıntılarına yönelik sunumunun ardından kurum temsilcilerinin görüşleri alındı. Toplantıya katılan bütün kurumlar tarafından olumlu karşılanan proje kapsamında çalışma gruplarının oluşturularak iş birliği protokolü imzalanmasına yönelik çalışmaların başlatılmasına karar verildi.

MERSİN-2(1)

Koordinasyon toplantısında ‘’Mersin Oryantiring Tarih Safarisi Ligi’’ projesinin devamında yapılması planlanan etkinlikler ile ilgili fikir alışverişi ve görev dağılımı yapıldı. Proje kapsamında uygulamaların yapılacağı proje paydaş kurumları arasında iş birliği yapmasının önemi ve proje uygulama sürecinde yapılacak faaliyetlerde etkin rol almalarının önemi vurgulandı.

Projenin pilot bir proje olduğunu belirten Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Doç.Dr.Tekin Çolakoğlu açıklamasında,“Umarım bu proje ülke sathına yayılır. Spor bağımsız yaşamak için insan vücudunu geliştirir. Spor aynı zamanda toplumsal uyum için de çok önemlidir. Projenin amacına ulaşacağını düşünüyorum. Bu iş gönüllük esasına dayanan bir proje. Kemerli Sarnıç,Helenistik Kule gibi 6 farklı kültürel bölgede, tarih oryantiringi yapmayı düşünüyoruz. Oryantiringin zeka sporu olduğuna dikkati çeken Çolakoğlu, Mersin’de turizm bölgeleri ve kültürel mirasın yoğun olduğu bölgelerde yarışlar düzenleyeceklerini ve projede şimdiye kadar emek veren ve şimdiden sonra emek verecek herkese teşekkür ediyorum. Projemizin başta Mersin olmak üzere ülkemize hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.

Etiketler: / /

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA  1.KADEME ORYANTİRİNG  BURSA İL BİRİNCİLİĞİ YARIŞMA BÜLTENİ YAYINLANDI
YARIŞMA BÜLTENİ İÇİN AŞAĞIDAKİ BAĞLANTIYI TIKLAYINIZ… YARIŞMA KAYDI İÇİN TIKLAYINIZ… KAFİLE İZİN ONAY ÖRNEĞİ İÇİN AŞAĞIDA İNDİREBİLİRSİNİZ.
ORYANTİRİNG 14 YAŞ VE ALTI BURSA İL BİRİNCİLİĞİ YARIŞMASI
YARIŞMANIN AYRINTILARI İÇİN AŞAĞIDAKİ BÜLTENİ İNDİREBİLİRSİNİZ…. KAFİLE İZİN ONAY ÖRNEĞİ İÇİN AŞAĞIDA İNDİREBİLİRSİNİZ. YARIŞMAYA OPEN KATEGORİSİN KAYIT YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.
Oryantiring Aileler Yarışıyor Etkinliği
Ailelerle birlikte Oryantiring etkinliğimiz için formu lütfen eksiksiz şekilde doldurunuz. Kayıt olacak kişiler sadece # İsim soyisim # Kategori #...
Okullararası Oryantiring Gençler İl Birinciliği Bilgi ve Kayıt
OKULLARARASI GENÇLER İL BİRİNCİLİĞİNE KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ YARIŞMA TARİHİ 22 MART 2020 PAZAR GÜNÜ OLARAK GÜNCELLENMİŞTİR.
Analig Erteleme
Sporcu sağlığının herşeyden daha önemli olduğundan dolayı yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek anlamında 9 Şubat 2020 pazar günü yapılması planlanan Analig...
Bursa 14 yaş ve altı Resmî sonucları yayınlandı
19 Ocak 2020 Bursa Hanlar bölgesinde yapılan 14 yaş ve altı il yarışması sonucları aşağıdaki gibidir. Tüm sporcuları tebrik ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yandex.Metrica