Bursa Oryantiring Platformu,

Oryantiring Şampiyonası Bursa Nilüfer’de

Oryantiring Şampiyonası Bursa Nilüfer’de
  • 20.10.2015
  • 1.929 kez okundu

Türkiye Oryantiring Şampiyonası 1. Kademe Yarışları Nilüfer’de yapılacak. Şampiyonaya destek verecek olan Nilüfer Belediyesi ile Türkiye Oryantiring Federasyonu arasında iş birliği protokolü imzalandı.
Sporun ve sporcunun kenti Nilüfer, sporun çeşitli branşlarına destek olmaya devam ediyor. 27-28-29 Kasım tarihleri arasında Türkiye Oryantiring Şampiyonası 1. Kademe Yarışları’na ev sahipliği yapacak olan Nilüfer Belediyesi ile Türkiye Oryantiring Federasyonu arasında iş birliği protokolü imzalandı. Nilüfer Belediyesi Basın Toplantı Odası’nda gerçekleştirilen törende Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ile Türkiye Oryantiring Federasyonu As Başkanı Koray Dever protokole imza koydu.

nilufer-oryantiring-imza

 

Nilüfer Belediyesi’nin, sporun ana dallarını desteklemenin yanı sıra, farklı alanlara ve amatör sporlara da büyük önem veren bir kurum olduğunun altını çizen Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Sporun, sporcunun, bilimin ve teknolojinin, eğitimin kenti Nilüfer’de, bu kez, zekâ ve fiziksel becerinin aynı potada eridiği, “oryantiring” ile karşınızdayız. Oryantiring Kademe Yarışları’na ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Türkiye’deki geçmişi 1970’li yıllara dayanan bu spor, ‘koşarak satranç oynamak’ olarak tanımlanıyor.

Oryantiring’in diğer bir güzelliği de yediden yetmişe herkesin katılabiliyor olması. Oryantiring aracılığıyla ailelerin çocuklarıyla beraber hem doğanın keyfini çıkarması hem de birlikte spor yapması mümkün” dedi.

Nilüfer’in tanıtımı olacak

Şampiyonanın hem Nilüfer hem de Bursa adına önemli bir tanıtım fırsatı anlamına geldiğini belirten Başkan Bozbey, “Yarışlara, yaklaşık 1500 sporcunun katılımını bekliyoruz. Yarışlar ilk gün Uludağ Üniversitesi, ikinci gün Hüseyin Alan bölgesi ve üçüncü gün ödül töreninin de yapılacağı Gölyazı’da, uzman haritacılar tarafından belirlenen parkurlarda gerçekleşecek. Bu spora bizim de dâhil olmamızı sağlayan, Nilüfer’in de oryantiring haritasına sahip olmasına katkıda bulunan tüm emeği geçenlere, başta Türkiye Oryantiring Federasyonu olmak üzere yürekten teşekkür ediyorum. Türk Oryantiringi’nin uluslararası alanda başarı düzeyini artırarak, güçlü ülkeler arasında yer alacağına da yürekten inanıyorum. Biz başladığımız projeleri sürdürülebilir şekilde yönetiyoruz. Oryantiring sporu, Nilüfer’le Bursa’da özdeşleşecek” şeklinde konuştu.

nilufer-oryantiring-sampiyonasi

İnsana ve spora değer veren bir kurum ile iş birliği yapmaktan dolayı memnuniyetini dile getiren Türkiye Oryantiring Federasyonu As Başkanı Koray Dever de, “Hayalim, Gölyazı’da böyle bir yarışma düzenlemekti. Buna vesile olan herkese teşekkür ederim. Oryantiring, her yaştan insanın yapabileceği bir spor. İnsanların birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu anda kişilerin hiç tanımadığı insanlarla birlikte bir günü paylaşmış olması çok güzel bir şey” dedi.

Şampiyonaya Bursa’nın yanı sıra farklı illerden sporcuların da katılacağını belirten Dever, “Birçok insan buraya gelerek bizi birbirimize kaynaştıracak ve farklı kültürler bir arada olacak. İnsanlar geldikleri zaman Bursa ve Nilüfer’i tanıma fırsatı da bulacaklar” şeklinde konuştu.

Çocukları ve gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmayı amaçladıklarını belirten Dever, “Bu bakımdan kurumlarla iş birliği yapmayı çok önemsiyoruz. Buna vesile olduğunuz için teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler: / /

Okullararası Oryantiring Gençler İl Birinciliği Bilgi ve Kayıt
OKULLARARASI GENÇLER İL BİRİNCİLİĞİNE KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ YARIŞMA TARİHİ 22 MART 2020 PAZAR GÜNÜ OLARAK GÜNCELLENMİŞTİR.
Analig Erteleme
Sporcu sağlığının herşeyden daha önemli olduğundan dolayı yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek anlamında 9 Şubat 2020 pazar günü yapılması planlanan Analig...
Bursa 14 yaş ve altı Resmî sonucları yayınlandı
19 Ocak 2020 Bursa Hanlar bölgesinde yapılan 14 yaş ve altı il yarışması sonucları aşağıdaki gibidir. Tüm sporcuları tebrik ediyoruz.
Bursa 14 yaş ve altı il yarışması çıkış listeleri
KATEGORİ ÇIKIŞİndir KULÜP ÇIKIŞİndir
BURSA 14 YAŞ VE ALTI ORYANTİRİNG İL YARIŞI BÜLTENİ
19 Ocak 2020 tarihinde Hanlar Bölgesinde yapılacak olan Bursa ili 14 yaş ve altı yarışma bülteni için aşağıdaki linki tıklayınız.
Hafıza Oryantiringi
Eğer zihninizi zorlamak ve doğanın tadını çıkarmak istiyorsan doğru yerdesin
Bu haftaki Oryantiring Durağımız Güngören Köyü
Bu hafta Oryantiringbursa olarak Güngören Köyündeyiz.
İstanbul Kapalıçarşı Atatürk’ü Anma Oryantiring Yarışı
SON BAŞVURU 07 KASIM 2019 SAAT 17:00 ‘DIR. 10 KASIM 2019 Tarihinde İstanbul’da yapılacak olan ‘Kapalıçarşı Atatür’ü Anma Oryantiring Yarışması‘na...
ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. ervanur dedi ki:

    Yarışmaya katılmak için form doldurmak gerekiyor mu yoksa sadece yarışma vaktinde oraya gitmemiz yeterli mi

    1. Oryantiring dedi ki:

      Selamlarrrr yarışmaya katılmak için bu hafta içerisinde sitemizden duyuru yayınlanacaktır.Sorun yaşarsanız biz size yarışmanız için yardımcı olabiliriz. Oryantiring dolu günlerrr 🙂

YORUM YAZ
Yandex.Metrica